Bosch Serie 6 SMI69N55EU прирачник

Bosch Serie 6 SMI69N55EU
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 44 страници
Англиски
прирачникBosch Serie 6 SMI69N55EU
XXXCPTDIIPNFDPNXFMDPNF
3FHJTUFSZPVSOFX#PTDIOPX

%JTIXBTIFS

FO *OTUSVDUJPONBOVBM
SM…
SB…

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch Serie 6 SMI69N55EU тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата машини за миење садови и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch Serie 6 SMI69N55EU или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bosch да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bosch
Serie 6 SMI69N55EU | SMI69N55EU
машина за миење садови
4242002833729
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотДелумно вградена
Вратата бојаНе е применливо
Тип контролирањеКопчиња
Вграден дисплејДа
Должина на кабелот1.75 m
Должина на влезното црево1.65 m
Должина на одводното црево1.9 m
Големина на производЦелосна големина (60 см)
Тип на преграда за прибор за јадењеКошница
Боја на контролниот панелНерѓосувачки челик
Перформанси
Број на параметри за местата14 места за садови
Ниво на бучава44 dB
Број на програми за миење6
Време за циклус210 мин.
Тајмер за одложен стартДа
Одложен старт (максимум)24 h
AquaStop функцијаДа
AquaSensor функцијаДа
Заштита на стаклоДа
Програми за миење садовиAuto 45-65°C, Eco, Glass/delicate, Intensive, Pre-wash, Quick
Температура (максимална)70 °C
Други функции
Класа на сушењеA
Годишна потрошувачка на енергија266 kWh
Годишна потрошувачка на вода2660 L
Ергономски
Помошник за дозирањеДа
Заклучување од децаДа
Прилагодливи нозеДа
Приспособување на ногалките60 mm
Преостанато време индикацијаДа
Индикатор за солДа
Индикатор за помош при плакнењеДа
Напојување
Класа на енергетска ефикасност (стара)A++
Потрошувачка на енергија по циклус0.93 kWh
Потрошувачка на вода по циклус9.5 L
Поврзано оптоварување2400 W
Потрошувачка на енергија (исклучено)0.1 W
AC влезен напон220 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Струја10 A
Тежина и димензии
Ширина598 mm
Длабочина573 mm
Висина815 mm
Тежина43000 g
Тежина на пакување45000 g
Длабочина со отворена врата1155 mm
Ширина на делот за инсталација600 mm
Длабочина на делот за инсталација573 mm
Висина на делот за инсталирање (мин)815 mm
Висина на делот за инсталирање (макс)875 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch Serie 6 SMI69N55EU подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати