Bosch Serie 6 SMI53L35EU прирачник

Bosch Serie 6 SMI53L35EU
7.6 · 1
PDF прирачник
 · 1 страница
Англиски
прирачникBosch Serie 6 SMI53L35EU

*9001170046*

640 B Integr. Kusto-Leisten 81,5 cm - k. SW mit GS
9001 170 046 (9812)
11
SW 10
verspannen
brace
calar verticalement
Enrasar
SW 13
0 - 60 mm
10
10
a
a
Torx T 20
29
29
?
10
10
5
5
30
30
30
5
Torx T 20
max 1,1 m
min. 10 mm
Scheibe entfernen
remove disc
enlever le disque
Eliminar Disco
26,4 mm
(G 3/4“)
20,9 mm
(G 1/2“)
0,05 - 1 MPa
(0,5 - 10 bar)
max. 60°C
10 l / min
Fi =
max. 10 Nm
31
32
33
min. ø 18 mm
Dichtheit nach einem Spülgang prüfen.
Check for leaks after one wash cycle.
Vérifiez l´étanchéité aprés un lavage.
Verificar la estanquiedad tras un ciclo de lavado.
34
*) Mat.-Nr. 644533
*) Mat.-Nr. 644534
3 m
3 m
9
nicht einklemmen
do not pinch
ne pas coincer
No doblar
4x42
ø 4x15
ø 4x15
ø 4x15
max.
1.1m
min.
280 mm
ø 38 mm
11
1
3
1
12
12
12
12
2
1
4
3
10
11
65 7 8
~2h-3h
11
Mat.-Nr. 350564
8
23 24

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch Serie 6 SMI53L35EU тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата машини за миење садови и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch Serie 6 SMI53L35EU или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bosch да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bosch
Serie 6 SMI53L35EU | SMI53L35EU
машина за миење садови
4242002774473
Англиски
Водич за инсталација (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотДелумно вградена
Вратата бојаНе е применливо
Тип контролирањеКопчиња
Вграден дисплејДа
Должина на кабелот1.75 m
Должина на влезното црево1.65 m
Должина на одводното црево1.9 m
Тип на преграда за прибор за јадењеКошница
Големина на производЦелосна големина (60 см)
Боја на контролниот панелНерѓосувачки челик
Перформанси
Број на параметри за местата12 места за садови
Ниво на бучава46 dB
Број на програми за миење5
Време за циклус210 мин.
Тајмер за одложен стартДа
Одложен старт (максимум)24 h
AquaStop функцијаДа
AquaSensor функцијаДа
Заштита на стаклоДа
Програми за миење садовиAuto 45-65°C, Eco, Intensive, Pre-wash, Quick
Половично полнењеДа
Температура (максимална)70 °C
Други функции
Класа на сушењеA
Годишна потрошувачка на енергија258 kWh
Годишна потрошувачка на вода2800 L
Ергономски
Помошник за дозирањеДа
Заклучување од децаДа
Прилагодливи нозеДа
Приспособување на ногалките60 mm
Индикатор за солДа
Индикатор за помош при плакнењеДа
Преостанато време индикацијаДа
Напојување
Класа на енергетска ефикасност (стара)A++
Потрошувачка на енергија по циклус0.9 kWh
Потрошувачка на вода по циклус10 L
Поврзано оптоварување0.1 W
Потрошувачка на енергија (исклучено)2400 W
AC влезен напон220 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Струја10 A
Тежина и димензии
Ширина598 mm
Длабочина573 mm
Висина815 mm
Тежина37000 g
Длабочина со отворена врата1155 mm
Ширина на делот за инсталација600 mm
Длабочина на делот за инсталација550 mm
Висина на делот за инсталирање (мин)815 mm
Висина на делот за инсталирање (макс)875 mm
Тежина на пакување39000 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch Serie 6 SMI53L35EU подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати