Bosch Serie 6 HEA63B050 прирачник

Bosch Serie 6 HEA63B050
8.2 · 1
PDF прирачник
 · 32 страници
Англиски
прирачникBosch Serie 6 HEA63B050
[en] Instruction manual
Built-in cooker
HEA63B0.0

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch Serie 6 HEA63B050 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата печки и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch Serie 6 HEA63B050 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bosch да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bosch
Serie 6 HEA63B050 | HEA63B050
печка
4242002781976
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Рерна
Големина на рернатаСредна
Тип печкаЕлектрична
Вкупен внатрешен капацитет на рерните63 L
Вкупно печка моќ- W
Број на печки1
Нето-капацитет на рерната63 L
Конвекциско готвењеДа
Готвење со микробранови-
Готвење на пареа-
СкараДа
Ражен-
Конвенционално готвењеДа
Функција за одмрзнување во рерна-
Функција за повторно загревање-
Функција за одржување топло-
Самостојно чистењеДа
Опсег на термостатот од рерната50 - 300 °C
Максимална температура (конвекција)300 °C
Дизајн
Боја на производотBlack, Metallic
Тип контролирањеРотирачка
Положба за контролирањеГоре напред
Вграден дисплејДа
Материјал на куќиштеGlass, Stainless steel
Вентилатор за ладење на врататаДа
Материјал на врататаСтакло
Позиција на апаратотВграден
Ергономски
Заклучување од децаДа
Осветлување
Внатрешно светлоДа
Напојување
Класа на енергетска ефикасностA
Поврзано оптоварување11600 W
AC влезен напон220-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Индекс на енергетска ефикасност (EEI)86.4
Струја16 A
Потрошувачка на енергија (конвенционална)0.93 kWh
Потрошувачка на енергија (принудна конвекција)0.7 kWh
Тежина и димензии
Ширина595 mm
Длабочина548 mm
Висина595 mm
Тежина32000 g
Ширина на делот за инсталација568 mm
Длабочина на делот за инсталација550 mm
Висина на делот за инсталирање (мин)600 mm
Висина на делот за инсталирање (макс)604 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch Serie 6 HEA63B050 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати