Bosch Serie 4 HEA10B220 прирачник

Bosch Serie 4 HEA10B220
7.7 · 2
PDF прирачник
 · 20 страници
Англиски
прирачникBosch Serie 4 HEA10B220
[en] Instruction manual

Built-in cooker HEA10B2.0

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch Serie 4 HEA10B220 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата печки и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch Serie 4 HEA10B220 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bosch да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bosch
Serie 4 HEA10B220 | HEA10B220
печка
4242002491745
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Рерна
Вкупен внатрешен капацитет на рерните71 L
Тип печкаЕлектрична
Вкупно печка моќ- W
Број на печки1
Нето-капацитет на рерната71 L
Конвекциско готвење-
СкараДа
Ражен-
Конвенционално готвењеДа
Готвење со микробранови-
Готвење на пареа-
Функција за одмрзнување во рерна-
Функција за повторно загревање-
Функција за одржување топло-
Големина на рернатаСредна
Осветлување
Внатрешно светлоДа
Дизајн
Боја на производотБела
Тип контролирање-
Вграден дисплеј-
Материјал на врататаСтакло
Вентилатор за ладење на врататаДа
Позиција на апаратотВграден
Напојување
Класа на енергетска ефикасностA-10%
Поврзано оптоварување10.8 W
AC влезен напон220-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (конвенционална)- kWh
Потрошувачка на енергија (принудна конвекција)- kWh
Тежина и димензии
Длабочина548 mm
Ширина595 mm
Висина595 mm
Тежина30000 g
Длабочина со отворена врата1015 mm
Внатрешни димензии (Ш x Д x В)482 x 454 x 325 mm
Длабочина на пакување680 mm
Ширина на пакување670 mm
Висина на пакување670 mm
Тежина на пакување32000 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch Serie 4 HEA10B220 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати