Bosch KIV34V21FF прирачник

Bosch KIV34V21FF
(2)
  • Број на страници: 86
  • Вид на документ: PDF
de Gebrauchsanleitung
en Instruction for Use
fr Mode d’emploi
it Istruzioni per I´uso
nl Gebruiksaanwijzing
Kühl- und Gefrierkombination
Fridge-freezer
Réfrigérateur / Congélateur combiné
Combinazione frigorifero / congelatore
Koel-/diepvriescombinatie
KIV..
Bosch KIV34V21FF

Треба помош?

Број на прашања: 0

Дали имате прашање во врска со Bosch KIV34V21FF или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку повеќе поединечности давате за Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе биде за другите Bosch KIV34V21FF сопственици правилно да одговорат на Вашето прашање.

индекс

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch KIV34V21FF тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фрижидери и е оценет од 2 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch KIV34V21FF или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Bosch KIV34V21FF спецификации

Општо
Марка Bosch
Модел KIV34V21FF
Производ Фрижидер
EAN 2650256000965, 4242002521930
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Дизајн
Боја на производот Бела
Позиција на апаратот Вграден
Шарка на вратата Десна
Врати што се отвораат од двете страни Да
Вграден дисплеј Не
Материјал на полици Калено стакло
Приспособенo за панел Не
Тежина и димензии
Ширина 540 mm
Длабочина 550 mm
Висина 1770 mm
Тежина 59000 g
Замрзнувач
Време на складирање при немање електрична енергија 16 h
Бруто капацитет на замрзнувачот 80 L
Нето капацитет на замрзнувачот 70 L
Положба на замрзнувач Се поставува на под
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички) -
Капацитет за замрзнување 3.5 kg/24 часа
Без мраз (замрзнувач) -
Број на сталажи/корпи на замрзнувач 3
Фрижидер
Нето капацитет на фрижидерот 199 L
Број на сталажи/корпи на фрижидер 5
Бруто капацитет на фрижидерот 205 L
Внатрешно светло на фрижидер Да
Без мраз (фрижидер) -
Систем на повеќекратен проток на воздух (фрижидер) -
Број на фиоки за зеленчук 1
Полици на врата на фрижидер 4
Напојување
Годишна потрошувачка на енергија 318 kWh
Поврзано оптоварување 90 W
Класа на енергетска ефикасност G
Скала за енергетска ефикасност A до G
Перформанси
Целосен бруто капацитет 285 L
Вкупен нето капацитет 269 L
Климатска класа ST
Ниво на бучава 40 dB
Класа на емисија на бучава C
Свежа зона
Оддел за свежи работи -
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Подолу, ќе ги најдете најчесто поставуваните прашања во врска со Bosch KIV34V21FF.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде