Bosch HMT84G421 прирачник

Bosch HMT84G421
7.5 · 3
PDF прирачник
 · 68 страници
Англиски
прирачникBosch HMT84G421

3FHJTUFS

\RXU

QHZGHYLFHRQ

0\%RVFKQRZDQG

JHWIUHHEHQHILWV

CPTDIIPNFDPN

XFMDPNF

[el]
Οδηγíες χρήσεως 2
[en]
nstruction manual 19
[es]
Instrucciones de uso 35
[pt]
Instruções de serviço
Φούρνος μικροκυμάτων
Microwave
Microondas
Microondas
52

Microwave

HMT84G421 HMT84G461 HMT84G451

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch HMT84G421 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Микробранови печки и е оценет од 3 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch HMT84G421 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Bosch HMT84G421 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Bosch HMT84G421.

Општо
Марка Bosch
Модел HMT84G421
Производ Микробранова печка
EAN 4242002490977
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Тежина и димензии
Тежина 16100 g
Ширина 513 mm
Длабочина 408 mm
Висина 305 mm
Внатрешни димензии (Ш x Д x В) 337 x 354 x 215 mm
Карактеристики
Интегриран часовник Да
Внатрешен капацитет 25 L
Моќност на микробрановата 900 W
Моќност на скарата 1200 W
Вид на отворање на вратата На туркање
Димензија на подвижната плоча 315 mm
Тип контролирање Buttons,Rotary
Должина на кабелот 1.3 m
Боја на производот Бела
Тип на производ Комбинирана микропечка
Сертификација CE
Тип скара Кварцна скара
Позиција на апаратот Врз работна површина
Број на нивоа на јачина 3
Тип часовник Електронски
Функција за часовник Да
Шарка на вратата Лево
Подвижна плоча Да
Вграден дисплеј Да
Внатрешно светло Да
Материјал на плочата што се врти Стакло
Материјал Пластика
Вратата боја Black,White
Технологија на инверторот Не
Копчиња на вовлекување Да
Функции и програми за готвење
Скара Да
Број на автоматски програми 8
Конвекциско готвење Не
Готвење на пареа Не
Функција за одржување топло -
Ражен Не
Функција на одмрзнување Да
Број на програми за одмрзнување 4
Функција за автоматско готвење Да
Функција за повторно загревање Да
Напојување
Поврзано оптоварување 1450 W
Струја 10 A
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Содржина на пакување
Рачно Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch HMT84G421 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати