Asus P8H77-V-LE прирачник

Asus P8H77-V-LE
8.1 · 12
PDF прирачник
 · 80 страници
Англиски
прирачникAsus P8H77-V-LE

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus P8H77-V-LE тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата матични плочи и е оценет од 12 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus P8H77-V-LE или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Asus
P8H77-V-LE | P8H77-V-LE
матична плоча
0610839185504, 4716659310815, 5053460872583, 6108391855040
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Меморија
Број на отвори за меморија4
Типови отвори за меморијаDIMM
Поддржани типови меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски каналиДвоен канал
ECCНе
Не-ECCДа
Поддржани брзини за меморискиот часовник1066,1333,1600,1800,1866,2000,2133,2200 MHz
Максимална внатрешна меморија32 GB
Меморија напон1.5 V
Поддржани капацитети за меморискиот модул16GB, 1GB, 2GB, 4GB, 8GB
Процесор
Процесор производителотIntel
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Серија на компатибилни процесориIntel Celeron, Intel Pentium
Максимален број на SMP-процесори1
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Серија Intel® Core i3/i5/i7/i9i3-2xxx, i3-3xxx, i5-2xxx, i5-3xxx, i7-2xxx, i7-3xxx
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.03
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)1
Приклучок за вентилатор за централна процесна единицаДа
Број на COM-приклучоци1
ATX Power приклучок (со 24 игли)Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата1
Број на паралелни ATA приклучоци0
Аудиоприклучок за предниот панелДа
Број на SATA II приклучоци4
Број на SATA III приклучоци2
Приклучок за ESP (со 8 игли)Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
USB 2.0 порти количина4
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA порти количина0
PS/2 порти количина1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези за слушалки3
Влез за микрофонДа
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI-D порти количина1
HDMI порти количина1
Излезна порта за S/PDIFДа
Карактеристики
Компонента заPC
Семејство на чиповите од матичната плочаIntel
Формат на матична плочаATX
Чипови на матичната плочаIntel H77
Тип ладењеПасивни
Надзор на здравјето на компјутеротCPU, FAN, Temperature
АудиочипRealtek ALC887
Канали за аудиоизлез7.1 канали
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Тип напојувањеATX
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирањеSATA, SATA II, SATA III
RAID-нивоа0, 1,5, 10
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање2-Way CrossFireX, LucidLogix Virtu, Quad-GPU CrossFireX
Максимална меморија на графички адаптер1696 MB
Графички адаптерHD Graphics
HDCPДа
Фамилија на графички адаптерIntel
OpenGL верзија3.2
DirectX верзија11
Максимална резолуција2048 x 1536 пиксели
Дискретна графичка поддршкаДа
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x162
Отвори за PCI3
Отвори за PCI Express x12
Верзија на отворите за PCI Express2.0, 3.0
Конфигурации на PCI Express1x4, 1x16
Тежина и димензии
Ширина305 mm
Длабочина218 mm
Други функции
Двојна врска DVIДа
Кратко упатство за инсталацијаДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиSATA
Вклучени двигателиДа
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Мрежни функцииGigabit LAN
BluetoothНе
Контрола на LANRealtek RTL8111F
Подготвен Wake-on-LANДа
Тип интерфејс за EthernetГигабит етернет
BIOS
Тип BIOSUEFI
BIOS-от големината на меморијата64 Mbit
ACPI верзија4.0
Чист CMOS-бајпасДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus P8H77-V-LE подолу.

Колкава е ширината на Asus P8H77-V-LE?

Asus P8H77-V-LE има ширина од 305 mm.

Која е длабочината на Asus P8H77-V-LE?

Asus P8H77-V-LE има длабочина од 218 mm.

Дали прирачникот за Asus P8H77-V-LE е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Asus P8H77-V-LE не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати