Asus M5A87 прирачник

Asus M5A87
7.8 · 1
PDF прирачник
 · 70 страници
Англиски
прирачникAsus M5A87

Motherboard

M5A87

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus M5A87 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus M5A87 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus M5A87, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus M5A87 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Asus M5A87 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Asus M5A87.

Општо
Марка Asus
Модел M5A87 | M5A87 AMD
Производ Матична плоча
EAN 3610170566120, 4719543180426, 610839180424
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
ECC Да
Не-ECC Да
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Број на отвори за меморија 4
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600,2000 MHz
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Серија на компатибилни процесори AMD Phenom II X2,AMD Phenom II X3,AMD Phenom II X4,AMD Phenom II X6,AMD Phenom II X8
Брзина на системската магистрала 5.2 GT/s
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Приклучоци за USB 2.0 4
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 1
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Број на SATA II приклучоци 6
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на паралелни порти 1
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 4
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
COM порти количина 1
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 2
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Семејство на чиповите од матичната плоча AMD
Чипови на матичната плоча AMD 870 (RX881)
Компонента за PC
Аудиочип Realtek ALC887
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA III
RAID-нивоа 0,1,5,10,JBOD
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Вграден графички адаптер -
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 3
Отвори за PCI Express x1 2
Верзија на отворите за PCI Express 2.0
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 213 mm
Други функции
Тип интерфејс на контролер AMD SB850
Кратко упатство за инсталација Да
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Гигабит етернет
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
BIOS
Тип BIOS AMI
BIOS-от големината на меморијата 16 Mbit
ACPI верзија 2.0a
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus M5A87 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати