Asus M5A78L-M LX прирачник

Asus M5A78L-M LX
6 · 1
PDF прирачник
 · 64 страници
Англиски
прирачникAsus M5A78L-M LX

Motherboard

M5A78L-M LX

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus M5A78L-M LX тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus M5A78L-M LX или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus M5A78L-M LX, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus M5A78L-M LX да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Asus M5A78L-M LX спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Asus M5A78L-M LX.

Општо
Марка Asus
Модел M5A78L-M LX | 90-MIBFW0-G0EAY00Z
Производ Матична плоча
EAN 4719543180372, 4719543182406
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
ECC Да
Не-ECC Да
Број на отвори за меморија 2
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1600,1800 MHz
Мемориски канали Dual-channel
Максимална внатрешна меморија 8 GB
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Серија на компатибилни процесори AMD Phenom II X2,AMD Phenom II X4,AMD Phenom II X6
Брзина на системската магистрала 5.2 GT/s
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.0 3
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 1
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Број на SATA приклучоци 6
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на паралелни порти 1
Број на сериски порти 1
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 4
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 2
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Чипови на матичната плоча AMD 760G
Компатибилни оперативни системи DOS\nWindows XP\nWindows XP 64bit\nWindows Vista 32bit\nWindows Vista 64bit\nWindows 7\nWindows 7 64bit
Компонента за PC
Јужен мост на матичната плоча AMD SB710
Аудиочип Realtek ALC887
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Hybrid CrossFireX
Максимална меморија на графички адаптер 1024 MB
Графички адаптер Radeon 3000
Вграден графички адаптер Да
Фамилија на графички адаптер AMD
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 1
Отвори за PCI Express x1 2
Тежина и димензии
Ширина 244 mm
Длабочина 203 mm
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,10,JBOD
Други функции
Кратко упатство за инсталација Да
Содржина на пакување
Вклучен софтвер ASUS PC Probe II\nASUS Update
Пробен софтвер Antivirus
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Гигабит етернет
BIOS
Тип BIOS AMI
BIOS-от големината на меморијата 16 Mbit
ACPI верзија 2.0a
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus M5A78L-M LX подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати