Asus M4N75TD прирачник

Asus M4N75TD
7.5 · 2
PDF прирачник
 · 78 страници
Англиски
прирачникAsus M4N75TD

Motherboard

M4N75TD

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus M4N75TD тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus M4N75TD или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus M4N75TD, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus M4N75TD да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Asus M4N75TD спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Asus M4N75TD.

Општо
Марка Asus
Модел M4N75TD | M4N75TD
Производ Матична плоча
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
ECC Да
Не-ECC Да
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Број на отвори за меморија 4
Тип контролер Dual Channel
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Максимален број на SMP-процесори 1
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 6
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
Број на COM-приклучоци 1
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на ESTX-приклучоци 1
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 2
Број на приклучоци IEEE1394 1
Број на паралелни ATA приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 6
Firewire (IEEE 1394) порти 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 6
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
Оптички излез за дигитално аудио 1
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 2
Отвори за PCI 2
Отвори за PCI Express x1 2
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 244 mm
Други функции
Тип интерфејс на вториот контролер IDE/SATA
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
BIOS
BIOS-от големината на меморијата 64 Mbit
ACPI верзија 2.0
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus M4N75TD подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати