Asus M4A77T прирачник

Asus M4A77T
8 · 3
PDF прирачник
 · 60 страници
Англиски
прирачникAsus M4A77T

Motherboard

M4A77T

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus M4A77T тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 3 луѓе со просек од 8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus M4A77T или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus M4A77T, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus M4A77T да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Asus M4A77T спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Asus M4A77T.

Општо
Марка Asus
Модел M4A77T | M4A77T
Производ Матична плоча
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
ECC Да
Не-ECC Да
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Број на отвори за меморија 4
Тип контролер Dual Channel
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Максимален број на SMP-процесори 1
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 6
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на ESTX-приклучоци 1
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 1
Број на паралелни ATA приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на паралелни порти 1
Број на сериски порти 1
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 6
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Чипови на матичната плоча AMD 770
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 3
Отвори за PCI Express x1 2
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 213 mm
Други функции
Тип интерфејс на вториот контролер IDE/SATA
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Контрола на LAN Realtek RTL8112L
BIOS
BIOS-от големината на меморијата 64 Mbit
ACPI верзија 2.0
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus M4A77T подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати