Asus Google Nexus 7 прирачник

Asus Google Nexus 7
7.7 · 3
PDF прирачник
 · 190 страници
Англиски
прирачникAsus Google Nexus 7

User Guide

www.hp.com/videos/LaserJet
www.hp.com/support/colorljM479MFP

HP Color LaserJet Pro MFP M479

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus Google Nexus 7 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата таблети и е оценет од 3 луѓе со просек од 7.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus Google Nexus 7 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Tabletot Asus Google Nexus 7 e elektronsko ureduvanje so 7-inčen kapacitiven ekran so Led pozadinski svetlo za visok kvalitet na vizuelnata jasnoća. Ekranskata rezolucija iznesuva 1920 x 1200 pikseli. Ednojadrniot Qualcomm Snapdragon procesor so model APQ8064 ima frekfencija od 1.5 GHz i ima 4 procesorski jadra. Ima interna memorija od 2 GB i interna skladishna kapacitet na podatoci od 16 GB. Ova tablet ima Google Now i Google Play aplikacija, sto obezbeduva korisnička prihvatlivost vo pogled na funkcionalnost. Toa znaci deka korisnikot mozhe da pristapi do ohromni kolichestva na aplikacii, knigi, filmovi, igricki i muzika, a istovremeno da zadrzhi konekcija so pishta i drushtveni mrezi. Asus Google Nexus 7 ima baterija kojamozhe donesuva 10 chasa aktivno koristenje na edno polnenje. Vashiot dozhivuvanje ke bide dopolneto so 1.2 MP komenzalna kamera i zadna kamera od 5 MP. Ovoj tablet e primeren za poslovni ljudi, ucenici, studenti i korisnici koj ke go koristat za zabava i pretraga na internet.

Општо
Asus
Google Nexus 7 | 90NK0081-M00100
таблет
4716659542797
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор1.5 GHz
Семејство на процесоротQualcomm Snapdragon
Модел на процесоротAPQ8064
Процесор број на јадра4
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Тип внатрешна меморија-
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија16 GB
Интегриран читач на картички-
Компатибилни мемориски картички-
Медиум за складирање-
Дисплеј
Дијагонала на екран7 "
Резолуција на екран1920 x 1200 пиксели
ЛЕД-заднинско светлоДа
Технологија со допирПовеќекратен допир
Тип екран на допирКапацитивен
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:10
Тип панелIPS
Графика
Фамилија на графички адаптерAdreno
Графички адаптерAdreno 320
Камера
Задна камераДа
Резолуција на задната камера (нумеричка)5 MP
Автоматско фокусирањеДа
Предна камераДа
Резолуција на предната камера (нумеричка)1.2 MP
Тип задна камераЕдинечна камера
Аудио
Вградени звучнициДа
Вграден микрофонДа
Вмрежување
BluetoothДа
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth верзија4.0
Комуникација на блиско поле (NFC)Да
Порти и интерфејси
Број на порти за микро-USB 2.01
HDMI порти количина0
Влез за микрофонНе
Излез за слушалкиДа
Перформанси
Лоцирање на положбатаДа
Потпомогнат GPS (A-GPS)-
ГЛОНАССДа
БрзиномерДа
Сензор за амбиентално светлоДа
ЖироскопДа
Електронски компасДа
Содржина на пакување
Вклучена тастатураНе
Тежина и димензии
Ширина114 mm
Длабочина8.65 mm
Висина200 mm
Тежина290 g
Софтвер
ПлатформаAndroid
Инсталиран оперативен системAndroid 4.3
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја7 W
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
AC адаптер фреквенција50/60 Hz
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја5.2 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја1.35 A
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум полимерска (LiPo)
Капацитет на батеријата- mAh
Капацитет на батеријата15 Wh
Трајност на батеријата (максимална)10 h
Дизајн
ФорматSlate
Боја на производотЦрн
Тип уредМобилен таблет
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus Google Nexus 7 подолу.

Каков оперативен систем користи Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 користи Android оперативен систем.

Од што зависи брзината на преземање на податоци од интернет мрежата?

Брзината на преземање на податоци од интернет мрежата зависи од видот на врската што ја имате. Ако имате врска од 25 Mb/s, тоа значи дека теоретски треба да можете во секунда да преземате 25 MB на податоци.

Кои димензии на екранот ги има таблет?

Големината на екранот на Вашиот таблет производ обично се изразува во инчи, а 1 инч е 2,54 сантиметри. Големината на екранот е дијагоналната линија на Вашиот таблет производ, така што екранот се мери од долу лево до горе десно.

Колку тежи Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 тежи 290 g.

Колкава е големината на екранот на Asus Google Nexus 7?

Големината на екранот на Asus Google Nexus 7 е 7 ".

Која е висината на Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 има висина од 200 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Asus Google Nexus 7?

Резолуцијата на екранот на Asus Google Nexus 7 е 1920 x 1200 пиксели.

Колкава е ширината на Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 има ширина од 114 mm.

Која е длабочината на Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 има длабочина од 8.65 mm.

Колкав капацитет за складирање има Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 има капацитет за складирање од 16 GB.

Дали прирачникот за Asus Google Nexus 7 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Asus Google Nexus 7 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати