Asus CG8250 прирачник

Asus CG8250
9.1 · 2
PDF прирачник
 · 60 страници
Англиски
прирачникAsus CG8250

ASUS Essentio Desktop PC

CG8250
User Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus CG8250 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 2 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus CG8250 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Asus
CG8250 | CG8250_ITCH04
Стационарен сметач
4716659091271, 4716659100904, 4719543392652, 4719543392669, 4719543381816
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесоротIntel® Core™ i7
Модел на процесоротi7-2600
Број на инсталирани процесори1
Процесор број на јадра4
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Нишки на процесорот8
Фреквенција на засилување на процесорот3.8 GHz
Фреквенција на процесор3.4 GHz
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Кеш за процесорот8 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориD2
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротSandy Bridge
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот32 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1066,1333 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)21 GB/s
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)95 W
Серија на процесоротIntel Core i7-2600 Desktop Series
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Tcase72.6 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)34
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот2-ра генерација Intel® Core™ i7
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® H67
АудиосистемALC892
Канали за аудиоизлез7.1 канали
Тип на производPC
Меморија
Внатрешна меморија6 GB
Максимална внатрешна меморија32 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)- GB
Мемориски отвори4x DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Брзина на меморискиот часовник1333 MHz
Мемориски каналиДвоен канал
Складирање
Интегриран читач на картичкиДа
Вкупен капацитет за складирање1000 GB
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Тип оптичка податочна единицаBlu-Ray DVD Combo
Други функции
Фамилија на графички адаптерNVIDIA
Мрежни функцииGigabit Ethernet, WLAN
Графика
Меморија на дискретен графички адаптер1024 GB
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер850 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1350 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)2
ИД на вграден графички адаптер0x102
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 2000
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Home Premium
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
USB 2.0 порти количина8
Број на сериски порти0
Број на паралелни порти0
PS/2 порти количина1
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
DVI портиДа
Излезна порта за S/PDIFДа
Излези за слушалки1
HDMI порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x161
Отвори за PCI2
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000Base-T(X)
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g
Топ Wi-Fi стандард802.11g
Дизајн
Тип шасија-
Број на дупки од 3.5"2
Број на дупки од 5.25"2
Боја на производотЦрн
Тежина и димензии
Ширина200 mm
Длабочина461 mm
Висина534 mm
Тежина13000 g
Напојување
Напојување400 W
Процесор посебни карактеристики
Intel Turbo Boost Technology2.0
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Intel® 64Да
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииДа
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel AES New InstructionsДа
Intel Trusted Execution TechnologyДа
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваAVX
Код на процесоротSR00B
CPU конфигурирање (максимум)1
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Да
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
ARK ID на процесорот52213
Intel Identity Protection TechnologyДа
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus CG8250 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати