Asus 20-ITVA29A прирачник

Asus 20-ITVA29A
8.1 · 1
PDF прирачник
 · 70 страници
Англиски
прирачникAsus 20-ITVA29A
BM6820
BM6620(MD530)
BP6320(SD530)

ASUS Desktop PC

BM6620(MD530), BM6820, and

BP6320(SD530)

User Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за Asus 20-ITVA29A тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Asus 20-ITVA29A или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Asus , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Asus да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Asus
20-ITVA29A | 90PF1MAAL3115LD0EC0T
Стационарен сметач
4716659359722
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесоротIntel® Pentium®
Модел на процесоротG645
Број на инсталирани процесори1
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Процесор број на јадра2
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Нишки на процесорот2
Фреквенција на процесор2.9 GHz
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Кеш за процесорот3 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориQ0
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротSandy Bridge
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот32 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1066 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)17 GB/s
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)65 W
Серија на процесоротIntel Pentium G600 Series for Desktop
Еднаквост на FSBНе
Tcase69.1 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)29
Процесор производителотIntel
Други функции
Максимален број на SMP-процесори1
Фамилија на графички адаптерIntel
Индустриски стандарди за усогласеност802.3, 802.3u, 802.3ab
Димензии на пакетот (Ш x Д x В)320 x 500 x 595 mm
Тип напојувањеAC/DC
Број на оптички податочни единици1
Тип интерфејс за EthernetГигабит етернет
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
USB конектор типUSB тип А
Инсталирана дискетна единицаНе
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® H61
АудиосистемVIA VT1705
Канали за аудиоизлез6.1 канали
Тип на производPC
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Максимална внатрешна меморија8 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)- GB
Мемориски отвори2x DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски каналиДвоен канал
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Големина на тврдиот диск3.5 "
Интегриран читач на картички-
Тип оптичка податочна единица-
Медиум за складирањеHDD
Графика
Модел на дискретен графички адаптер-
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер850 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1100 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)2
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Вклучено глувчеДа
Вклучена тастатураДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Professional
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
USB 2.0 порти количина8
Број на сериски порти0
Број на паралелни порти-
PS/2 порти количина2
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Излез на линијатаДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ШтекерДа
DVI портиДа
Излези за слушалки1
HDMI порти количина0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x161
Отвори за PCI1
Отвори за PCI Express x12
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Внатрешен модемНе
BluetoothНе
Подготвен Wake-on-LANДа
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000Base-T(X)
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Дизајн
Тип шасијаTower
Број на дупки од 3.5"4
Број на дупки од 5.25"2
Отвор за кабелот со браваДа
Боја на производотЦрн
Поддржана заменаВертикална
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Тежина и димензии
Ширина193 mm
Длабочина365 mm
Висина420 mm
Тежина13500 g
Напојување
Напојување350 W
Процесор посебни карактеристики
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Identity Protection TechnologyНе
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Да
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel® Quick Sync Video TechnologyНе
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel® 64Да
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyНе
Intel® Insider™Не
Intel Clear Video HD TechnologyНе
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel® Smart CacheДа
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваSSE4.1, SSE4.2
Код на процесоротSR0RS
CPU конфигурирање (максимум)1
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
ARK ID на процесорот69116
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Asus 20-ITVA29A подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати