Apple MacBook Air прирачник

Apple MacBook Air
8.5 · 14
PDF прирачник
 · 2 страници
Англиски
прирачникApple MacBook Air
Not all features are available in all areas. © 2018 Apple Inc. All rights reserved.
Designed by Apple in California. Printed in XXXX. 034-02635-B
Get the MacBook Air Essentials guide
Learn more about setting up and using your MacBook Air in the
MacBook Air Essentials guide. To view the guide, go to
help.apple.com/macbookairretina.
Support
For detailed information, go to
www.apple.com/support/macbookair.
To contact Apple, go to support.apple.com/contact.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Apple MacBook Air тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 14 луѓе со просек од 8.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Apple MacBook Air или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Apple MacBook Air, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Apple MacBook Air да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Apple MacBook Air спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Apple MacBook Air.

Општо
Марка Apple
Модел MacBook Air | MC506LZ/A
Производ Лаптоп
EAN 0885909444359
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесорот Intel® Core™2 Duo
Модел на процесорот -
Чипови на матичната плоча -
Предна магистрала на процесорот 800 MHz
Фреквенција на процесор 1.4 GHz
Тип кеш за процесорот L2
Кеш за процесорот 3 MB
Процесор производителот Intel
Складирање
Вкупен капацитет за складирање 128 GB
Интерфејс на тврдиот диск -
Брзина на тврдиот диск - RPM
Интегриран читач на картички Не
Тип оптичка податочна единица Не
Дисплеј
Дијагонала на екран 11.6 "
Резолуција на екран 1366 x 768 пиксели
Површина на екранот Сјај
ЛЕД-заднинско светло Да
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:9
Меморија
Внатрешна меморија 2 GB
Тип внатрешна меморија DDR3-SDRAM
Максимална внатрешна меморија 4 GB
Брзина на меморискиот часовник 1066 MHz
Графика
Максимална меморија на графички адаптер 0.256 GB
Максимална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Модел на дискретен графички адаптер NVIDIA GeForce 320M
Дискретен графички адаптер Да
Други функции
Фамилија на графички адаптер NVIDIA
Интегриран ТВ тјунер Не
Внатрешен модем Не
Инфрацрвена порта за податоци Не
Порта за ТВ-влез Не
Тип MAC
Работна температура (T-T) 50 - 95 °F
Вклучен адаптер за електрично напојување Да
Вмрежување
Bluetooth Да
Bluetooth верзија 2.1+EDR
Wi-Fi Да
Софтвер
Инсталиран оперативен систем Mac OS X 10.6 Snow Leopard
Батерија
Трајност на батеријата (максимална) 5 h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја 45 W
Порти и интерфејси
Отвор за ExpressCard Не
VGA (D-Sub) порти количина 0
Број на сериски порти 0
Број на паралелни порти 0
PS/2 порти количина 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Firewire (IEEE 1394) порти 1
ТВ-излез Не
USB 2.0 порти количина 2
Порти за модем (RJ-11) 0
Излези за слушалки 1
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
DVI порти Не
Број на отвори за CardBus PCMCIA 0
Смарт картичка слот Не
Тип отвор за CardBus PCMCIA Не
Приклучок за докинг Не
HDMI порти количина 0
eSATA порти количина 0
DisplayPorts порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Број на мини DisplayPorts 1
Тип порта за полнење Приклучок за еднонасочна струја
Безбедност
Отвор за кабелот со брава Не
Тежина и димензии
Тежина 1060 g
Длабочина 1920 mm
Ширина 2995 mm
Висина (напред) 30 mm
Висина (назад) 170 mm
Дизајн
Боја на производот Сребрена
Работни услови
Температура на складирање (T-T) -24 - 45 °C
Релативна оперативна влажност (H-H) 0 - 90
Оперативна температура (T-T) 10 - 35 °C
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Apple MacBook Air подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати