Apple iPhone 4 прирачник

Apple iPhone 4
8.4 · 5
PDF прирачник
 · 274 страници
Англиски
прирачникApple iPhone 4
iPhone
User Guide
For iOS 4.2 and 4.3 Software

Погледнете го бесплатно прирачникот за Apple iPhone 4 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата паметни телефони и е оценет од 5 луѓе со просек од 8.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Apple iPhone 4 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Apple , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Apple да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Apple iPhone 4 e smartphone koj ima TFT ekran so rezolucija od 960 x 640 pikseli i dijagonala na 3.5 inči. Ovoj model ima svetlina na ekranot od 500 cd/m² i kontrast od 800:1. Memorijata na telefonot iznosi 512 MB, a ima i ugradena kamera i blic na zadnata strana. Pored USB 2.0 portot, ima i priklucok za slushalki od 3.5 mm. Telefonot podrzhuva 3G mrezhi na 850,900,1900 i 2100 MHz. Pored toa, ima podrshka za multimedijski poraki MMS i e-mail.

Општо
Apple
iPhone 4 | MC605B/A
паметен телефон
210003402910, 4043972130159, 5052415398727, 5055147571246, 5711045050930, 885909406968, 885909408399, 885909408627, 885909408771, 885909408801, 885909499496, 8859094994960, 885909499557, 885909499595, 885909499670, 885909525430, 885909525454, 885909525461, 885909525508, 0885909408481, 0885909408351, 0210003402903, 0852661260176, 0885909408375, 0628586176430, 0885909503865, 0885909408337, 0885909408443, 0885909343898, 0885909408580
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Водич за брз почеток (PDF)
Дисплеј
Резолуција на екран960 x 640 пиксели
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Тип екранTFT
Дијагонала на екран3.5 "
Светлина на екранот500 cd/m²
Сооднос на контрастот (типична )800:1
Други функции
Екран на допирДа
Тип ѕвонењеПолифонични
Музички плеерДа
Складирање
Внатрешна меморија512 MB
Капацитет на внатрешна меморија32 GB
Компатибилни мемориски картичкиНе е поддржано
Камера
Вградена камераДа
Блиц на задната камераДа
Резолуција на задната камера (нумеричка)5 MP
Автоматско фокусирањеДа
Способност за зумирањеДа
Дигитален зум5 x
Тип предна камераЕдинечна камера
Резолуција на предната камера (нумеричка)0.3 MP
Тип задна камераЕдинечна камера
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Поврзување слушалки3,5 мм
Вмрежување
Поддржани 3G-опсези850,900,1900,2100 MHz
Способност за SIM-картичкаЕдинечна СИМ
BluetoothДа
Bluetooth верзија2.1+EDR
Податочна мрежа3G
3G-стандардиHSDPA
Стандарди за 2GEDGE, GPRS
Wi-FiДа
Генерација на мобилна мрежа3G
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки)Да
Е-поштаДа
Мултимедиумски
FM-радиоНе
Поддржани аудио форматиAAC, AAX, AAX+, AIFF, HE-AAC, MP3, WAV
Перформанси
ИнтерфонДа
ВидеоповикДа
Дизајн
Боја на производотЦрн
ФорматПлочка
Тежина и димензии
Тежина137 g
Ширина58.6 mm
Длабочина9.3 mm
Висина115.2 mm
Батерија
Време во состојба на подготвеност (2G)300 h
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Време за прегледување10 h
Време за разговор (2G)14 h
Време за разговор (3G)7 h
Навигација
GPSДа
Потпомогнат GPS (A-GPS)Да
Лоцирање на положбатаДа
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H)5 - 95
Оперативна температура (T-T)0 - 35 °C
Процесор
Фреквенција на процесор1 GHz
Софтвер
Инсталиран оперативен системiOS 4
ПлатформаiOS
Платформа за дистрибуирање апликацииApple App Store
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Apple iPhone 4 подолу.

Како да го ресетирам Apple iPhone 4?

Повеќето модели на Apple телефони може да се ресетираат со користење на комбинација од копчињата за јачина на звук+ копче, копче за вклучување/исклучување и копчето за почеток при стартување.

Мојата SIM картичка е премногу мала и не се вклопува во мојот Apple телефон. Што сега?

Употребата на прилагодувач за SIM картичка е возможна. Вметнете ја премалата SIM-картичка во прилагодувачот и потоа ставете го прилагодувачот во телефонот.

Што е IMEI (МИМО) број?

IMEI (International Mobile Equipment Identity) е англиска кратенка за 'Меѓународен Идентитет за Мобилна Опрема (МИМО)'. Тоа е единствен петнаесетцифрен број што го разликува Вашиот Apple телефон од други такви телефони.

Кои димензии на екранот ги има паметен телефон?

Големината на екранот на Вашиот паметен телефон производ обично се изразува во инчи, а 1 инч е 2,54 сантиметри. Големината на екранот е дијагоналната линија на Вашиот паметен телефон производ, така што екранот се мери од долу лево до горе десно.

Може ли батеријата на паметен телефон да експлодира?

Осигурајте се батериите на паметен телефон да не се прегреат, во тој случај има многу мали шанси батеријата да експлодира.

Каков оперативен систем користи Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 користи iOS оперативен систем.

Колку тежи Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 тежи 137 g.

Колкава е големината на екранот на Apple iPhone 4?

Големината на екранот на Apple iPhone 4 е 3.5 ".

Која е висината на Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 има висина од 115.2 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Apple iPhone 4?

Резолуцијата на екранот на Apple iPhone 4 е 960 x 640 пиксели.

Колкава е ширината на Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 има ширина од 58.6 mm.

Која е длабочината на Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 има длабочина од 9.3 mm.

Колкав капацитет за складирање има Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 има капацитет за складирање од 32 GB.

Дали прирачникот за Apple iPhone 4 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Apple iPhone 4 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати