Apple iPad прирачник

Apple iPad
8.5 · 7
PDF прирачник
 · 190 страници
Англиски
прирачникApple iPad

User Guide

www.hp.com/videos/LaserJet
www.hp.com/support/colorljM479MFP

HP Color LaserJet Pro MFP M479

Погледнете го бесплатно прирачникот за Apple iPad тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата таблети и е оценет од 7 луѓе со просек од 8.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Apple iPad или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Apple , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Apple да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Tabletot Apple iPad ima procesorska frekvencija od 1 GHz i interna kapacitet na skladištenje od 64 GB. Nema ugrađen čitač kartica. Displejot ima dijagonalа od 9,7 inčа i rezolucijа na 1024 x 768 pikseli. Uređajot ima ugrađen mikrofon i podržuva audio formate AAC, MP3 i WAV. Takođe ima Bluetooth verzija 2.1 + EDR, GPS, a brojot na USB 2.0 portovi е еден. Nema Ethernet LAN portovi (RJ-45). Овој tablet e pogoden za користeње во мобилно окruжenje бидејќи е компактен и лесен за носење. Одличен за прегледување на Интернет, гледање на видео и слушање на музика, резолуцијата на екранот е со висок квалитет. Мајката му одделува овој tablet од општата конкуренција бидејќи има значајно подобрени характеристики од другите уреди на тржиштето. Вградениот микрофон му овозможува користење на прилагодлив гласовен интерфејс. Подобрената Bluetooth му овозможува на корисникот да споделува податоци со други Bluetooth уреди. Има и GPS функција што овозможува на корисниците да го претворат tabletot во географски информативно средство. Резолуцијата на екранот е висок квалитет, а гласот е христален со прекрасен звук кој го прави уреѓајот многу забавен за користење. Овој tablet не има вграден Ethernet LAN порт, но има многу брз Bluetooth што овозможува брза безжична комуникација.

Општо
Apple
iPad | MC497
таблет
0885909462919
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Брошура за производи (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор1 GHz
Модел на процесорот-
Меморија
Внатрешна меморија- GB
Тип внатрешна меморија-
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Капацитет на внатрешна меморија64 GB
Дисплеј
Дијагонала на екран9.7 "
Резолуција на екран1024 x 768 пиксели
Аудио
Вграден микрофонДа
Медиумски формати
Поддржани аудио форматиAAC, MP3, WAV
Вмрежување
BluetoothДа
Bluetooth верзија2.1+EDR
Конекција на мобилна мрежаДа
Генерација на мобилна мрежа3G
Перформанси
GPSДа
Лоцирање на положбатаДа
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Излез за слушалкиДа
Влез за микрофонДа
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Други функции
Приклучок за докингНе
Компатибилни оперативни системиMac OS X v10.5.8 +\nWindows XP, Vista, 7
Работна температура (T-T)32 - 95 °F
Тежина и димензии
Висина242.8 mm
Тежина730 g
Длабочина13.4 mm
Ширина189.7 mm
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H)5 - 95
Оперативна температура (T-T)0 - 35 °C
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум полимерска (LiPo)
Трајност на батеријата (максимална)10 h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја25 W
Дизајн
ФорматSlate
Боја на производот-
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Apple iPad подолу.

Од што зависи брзината на преземање на податоци од интернет мрежата?

Брзината на преземање на податоци од интернет мрежата зависи од видот на врската што ја имате. Ако имате врска од 25 Mb/s, тоа значи дека теоретски треба да можете во секунда да преземате 25 MB на податоци.

Кои димензии на екранот ги има таблет?

Големината на екранот на Вашиот таблет производ обично се изразува во инчи, а 1 инч е 2,54 сантиметри. Големината на екранот е дијагоналната линија на Вашиот таблет производ, така што екранот се мери од долу лево до горе десно.

Колку тежи Apple iPad?

Apple iPad тежи 730 g.

Колкава е големината на екранот на Apple iPad?

Големината на екранот на Apple iPad е 9.7 ".

Која е висината на Apple iPad?

Apple iPad има висина од 242.8 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на Apple iPad?

Резолуцијата на екранот на Apple iPad е 1024 x 768 пиксели.

Колкава е ширината на Apple iPad?

Apple iPad има ширина од 189.7 mm.

Која е длабочината на Apple iPad?

Apple iPad има длабочина од 13.4 mm.

Колкав капацитет за складирање има Apple iPad?

Apple iPad има капацитет за складирање од 64 GB.

Дали прирачникот за Apple iPad е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Apple iPad не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати