Aopen GP7A-HD прирачник

Aopen GP7A-HD
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 1 страница
Англиски
прирачникAopen GP7A-HD
49.M0101.0110-2

Погледнете го бесплатно прирачникот за Aopen GP7A-HD тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Aopen GP7A-HD или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Aopen , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Aopen да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Aopen
GP7A-HD | 91.M0100.0050
Стационарен сметач
4712602943659
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор- GHz
Семејство на процесоротIntel® Celeron®
Процесор производителотIntel
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Максимална внатрешна меморија4 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)2 x 1 GB
Брзина на меморискиот часовник1066 MHz
Складирање
Интегриран читач на картичкиДа
Вкупен капацитет за складирање320 GB
Тип оптичка податочна единица-
Други функции
Инсталирана дискетна единицаНе
Мрежни функцииGigabit LAN
Интегриран ТВ тјунерНе
Тип напојување90W, 20V
Рачна далечинска контролаНе
Барања за моќностAC 100-240V
Емисии на акустичен притисок26 dB
Отвори за проширување1xMiniPCIe
Графика
Вграден графички адаптерНе
Модел на дискретен графички адаптерNVIDIA® ION™
Перформанси
АудиосистемHD
Канали за аудиоизлез5.1 канали
Тип на производPC
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Вклучено глувчеНе
Софтвер
Инсталиран оперативен системНе
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
USB 2.0 порти количина6
Број на сериски порти1
Број на паралелни порти0
PS/2 порти количина2
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
DVI портиНе
Излези за слушалки3
eSATA порти количина1
HDMI порти количина1
Вмрежување
Wi-FiНе
Ethernet LAN конекцијаДа
Тежина и димензии
Ширина61 mm
Длабочина166.1 mm
Висина180 mm
Тежина2020 g
Дизајн
Тип шасијаДесктоп
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Aopen GP7A-HD подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати