Amica EBS 13230 E прирачник

Amica EBS 13230 E
6.6 · 1
PDF прирачник
 · 76 страници
Англиски
прирачникAmica EBS 13230 E
IOAK-1691 / 8048609
(12.2010./1)
EBS*

114*Tp*

(EN) INSTRUCTION MANUAL..........................................2

(NL) GEBRUIKERSHANDLEIDING...............................38

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Amica EBS 13230 E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печки и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Amica EBS 13230 E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Amica , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Amica EBS 13230 E спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Amica EBS 13230 E.

Општо
Марка Amica
Модел EBS 13230 E
Производ Печка
EAN 4040729132305
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Рерна
Вкупен внатрешен капацитет на рерните 60 L
Вкупно печка моќ - W
Тип печка Електрична
Број на печки 1
Нето-капацитет на рерната 60 L
Моќност на рерната - W
Конвекциско готвење Да
Скара Да
Функција за одмрзнување во рерна Да
Осветлување
Внатрешно светло Да
Дизајн
Тип контролирање Сензор
Положба за контролирање Горе напред
Должина на кабелот 1.5 m
Боја на производот Платина
Други функции
Потрошувачка на енергија 3.3 kWh
Напојување
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Тежина и димензии
Ширина 435 mm
Длабочина 404 mm
Висина 324 mm
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Amica EBS 13230 E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати