Amica EB 13229 E прирачник

Amica EB 13229 E
9.6 · 3
PDF прирачник
 · 72 страници
Англиски
прирачникAmica EB 13229 E
2

DEAR CUSTOMER,

The oven is exceptionally easy to use and extremely efcient. After reading the instruction
manual, operating the oven will be easy.
Before being packaged and leaving the manufacturer, the oven was thoroughly checked with
regard to safety and functionality.
Before using the appliance, please read the instruction manual carefully.
By following these instructions carefully you will be able to avoid any problems in using the
appliance.
It is important to keep the instruction manual and store it in a safe place so that it can be
consulted at any time.
It is necessary to follow the instructions in the manual carefully in order to avoid possible
accidents.
Caution!
Do not use the oven until you have read this instruction manual.
The oven is intended for household use only.
The manufacturer reserves the right to introduce changes which do not affect the
operation of the appliance.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Amica EB 13229 E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печки и е оценет од 3 луѓе со просек од 9.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Amica EB 13229 E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Amica EB 13229 E, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Amica EB 13229 E да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Amica EB 13229 E спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Amica EB 13229 E.

Општо
Марка Amica
Модел EB 13229 E
Производ Печка
EAN 4040729132299
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Рерна
Вкупен внатрешен капацитет на рерните 60 L
Вкупно печка моќ - W
Тип печка Електрична
Број на печки 1
Нето-капацитет на рерната 60 L
Моќност на рерната - W
Конвекциско готвење Да
Скара Да
Функција за одмрзнување во рерна Да
Осветлување
Внатрешно светло Да
Дизајн
Тип контролирање Сензор
Боја на производот Платина
Други функции
Потрошувачка на енергија 3.3 kWh
Напојување
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Тежина и димензии
Ширина 435 mm
Длабочина 404 mm
Висина 324 mm
Тежина 35600 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Amica EB 13229 E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати