Amica EB 13228 E прирачник

Amica EB 13228 E
7.3 · 1
PDF прирачник
 · 64 страници
Англиски
прирачникAmica EB 13228 E

IOAK-1693 / 8048611

(11.2010./1)

EB*

114*Td*

(EN) INSTRUCTION MANUAL..........................................2

(NL) GEBRUIKERSHANDLEIDING...............................32

C
ECO
MENU
CLEAN

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Amica EB 13228 E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печки и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Amica EB 13228 E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Amica , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Amica EB 13228 E спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Amica EB 13228 E.

Општо
Марка Amica
Модел EB 13228 E
Производ Печка
EAN 4040729132282
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Рерна
Тип печка Електрична
Број на печки 1
Вкупен внатрешен капацитет на рерните - L
Вкупно печка моќ - W
Нето-капацитет на рерната 60 L
Моќност на рерната - W
Самостојно чистење Да
Горно и долно загревање Да
Брзо загревање Да
Конвекциско готвење Да
Скара Да
Функција за одмрзнување во рерна Да
Осветлување
Внатрешно светло Да
Ергономски
Тип тајмер Дигитални
Лесно за чистење Да
Интегриран часовник Да
Тип часовник Електронски
Дизајн
Тип контролирање Buttons,Rotary
Положба за контролирање Преден
Должина на кабелот 1.5 m
Други функции
Потрошувачка на енергија 0.95 kWh
Напојување
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Класа на енергетска ефикасност A
Тежина и димензии
Ширина 435 mm
Длабочина 404 mm
Висина 324 mm
Тежина 35600 g
Перформанси
Приспособлив термостат Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Amica EB 13228 E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати