AKAI MAX25 прирачник

AKAI MAX25
7.2 · 1
PDF прирачник
 · 88 страници
Англиски
прирачникAKAI MAX25

User Guide

English ( 3 – 17 )

Guía del usuario

Español ( 18 – 32 )

Guide d'utilisation

Français ( 33 – 47 )

Guida per l'uso

Italiano ( 48 – 62 )

Benutzerhandbuch

Deutsch ( 63 – 77 )

Appendix

English ( 78– 85 )

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за AKAI MAX25 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Миди-тастатури и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со AKAI MAX25 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за AKAI , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

AKAI MAX25 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на AKAI MAX25.

Општо
Марка AKAI
Модел MAX25
Производ Миди-тастатура
EAN 694318014810
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Технички детали
Дел за миксер -
Вградена оптичка податочна единица -
Директна репродукција од USB -
Број на контроли 3
Копчиња за заднинско светло Да
Боја на производот Црвена
Дисплеј
Вграден дисплеј Да
Тип екран LCD
Порти и интерфејси
MIDI-излез Да
USB порти Да
USB верзија 2.0
USB порти количина 1
Компатибилност за приклучна подлога за Apple -
Напојување
Тип напојување Наизменична струја
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Basic,Windows Vista Business,Windows XP Home
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks
Минимум процесор Pentium 4/Celeron/G4/G5 or faster
Минимална брзина на процесор 1.5 GHz
Минимален RAM 1 GB
Потребно е USB Да
Тежина и димензии
Ширина 434.05 mm
Длабочина 81.2 mm
Висина 329.82 mm
Тежина 3300 g
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Includes Ignite™ music creation software with over 275 instrument sounds from AIR Music Technology.\r\n\r\nAbleton® Live Lite Akai Pro Edition software included.\r\n\r\nIncluded AkaiConnect software automatically maps to VST™ plugins.
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за AKAI MAX25 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати