AEG S83800CTM0 прирачник

AEG S83800CTM0
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 76 страници
Англиски
прирачникAEG S83800CTM0
S83800CTM0
NL
KOEL-VRIESCOMBINATIE GEBRUIKSAANWIJZING
2
EN
FRIDGE FREEZER USER MANUAL
26
DE
KÜHL - GEFRIERSCHRANK BENUTZERINFORMATION
49

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за AEG S83800CTM0 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фрижидери и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со AEG S83800CTM0 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за AEG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

AEG S83800CTM0 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на AEG S83800CTM0.

Општо
Марка AEG
Модел S83800CTM0
Производ Фрижидер
EAN 7332543120208
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Дизајн
Позиција на апаратот Самостоечки
Врати што се отвораат од двете страни Да
Шарка на вратата Десна
Боја на производот Нерѓосувачки челик
Вграден дисплеј LCD
Други функции
Систем против фаќање мраз Да
Функција на одмрзнување Да
Систем на повеќекратен воздушен проток Да
Вграден замрзнувач Да
Перформанси
Целосен бруто капацитет - L
Вкупен нето капацитет 361 L
Ниво на бучава 42 dB
Фрижидер
Нето капацитет на фрижидерот 285 L
Број на сталажи/корпи на фрижидер 3
Внатрешно светло на фрижидер Да
Полица за шишиња Да
Замрзнувач
Време на складирање при немање електрична енергија 18 h
Нето капацитет на замрзнувачот 76 L
Капацитет за замрзнување 10 kg/24 часа
Број на сталажи/корпи на замрзнувач 2
Функција на брзо замрзнување Да
Напојување
Годишна потрошувачка на енергија 249 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара) A++
Тежина и димензии
Ширина 595 mm
Длабочина 648 mm
Висина 2010 mm
Ергономски
Аларм за отворена врата Да
Температурен аларм Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за AEG S83800CTM0 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати