AEG S83400CTM0 прирачник

AEG S83400CTM0
8.1 · 8
PDF прирачник
 · 76 страници
Англиски
прирачникAEG S83400CTM0
S83400CTM0
S83409CTM0
EN
FRIDGE FREEZER USER MANUAL
2
FR
RÉFRIGÉRATEUR/CONGÉLATEUR NOTICE D'UTILISATION
25
IT
FRIGO-CONGELATORE ISTRUZIONI PER L’USO
49

Погледнете го бесплатно прирачникот за AEG S83400CTM0 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фрижидери и е оценет од 8 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со AEG S83400CTM0 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за AEG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на AEG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
AEG
S83400CTM0 | 925 033 707
Фрижидер
7332543113675
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотСамостоечки
Врати што се отвораат од двете страниДа
Шарка на врататаДесна
Боја на производотНерѓосувачки челик
Вграден дисплејДа
Заклучување од деца-
Тип екранLCD
Други функции
Систем против фаќање мразДа
Функција на одмрзнувањеДа
Систем на повеќекратен воздушен протокДа
Вграден замрзнувачДа
Тип вратаДвојна
Перформанси
Целосен бруто капацитет- L
Вкупен нето капацитет321 L
Ниво на бучава42 dB
Климатска класаSN-T
Диспензер за вода-
Фрижидер
Нето капацитет на фрижидерот245 L
Број на сталажи/корпи на фрижидер2
Внатрешно светло на фрижидерДа
Полица за шишињаДа
Бруто капацитет на фрижидерот- L
Без мраз (фрижидер)-
Систем на повеќекратен проток на воздух (фрижидер)-
Замрзнувач
Време на складирање при немање електрична енергија18 h
Нето капацитет на замрзнувачот76 L
Капацитет за замрзнување10 kg/24 часа
Број на сталажи/корпи на замрзнувач2
Функција на брзо замрзнувањеДа
Положба на замрзнувачСе поставува на под
Бруто капацитет на замрзнувачот- L
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички)-
Без мраз (замрзнувач)-
Напојување
Годишна потрошувачка на енергија235 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара)A++
Поврзано оптоварување- W
Тежина и димензии
Ширина595 mm
Длабочина648 mm
Висина1850 mm
Ергономски
Аларм за отворена вратаДа
Температурен алармДа
Свежа зона
Оддел за свежи работи-
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за AEG S83400CTM0 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати