AEG S71440TSX0 прирачник

AEG S71440TSX0
5.4 · 1
PDF прирачник
 · 44 страници
Англиски
прирачникAEG S71440TSX0
S71440TSX0
EN
REFRIGERATOR USER MANUAL 2
DE
KÜHLSCHRANK BENUTZERINFORMATION 21

Погледнете го бесплатно прирачникот за AEG S71440TSX0 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фрижидери и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со AEG S71440TSX0 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за AEG , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на AEG да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
AEG
S71440TSX0 | 933 014 262
Фрижидер
7332543117635
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотСамостоечки
Шарка на врататаДесна
Вградена способностДа
Материјал на куќиштеНерѓосувачки челик
Боја на производотСребро, не'рѓосувачки челик
Вграден дисплејНе
Врати што се отвораат од двете страниДа
Заклучување од деца-
Материјал на полициКалено стакло
Ергономски
Должина на кабелот1.6 m
Перформанси
Климатска класаSN-T
Вкупен нето капацитет137 L
Целосен бруто капацитет- L
Ниво на бучава38 dB
Фрижидер
Бруто капацитет на фрижидерот- L
Нето капацитет на фрижидерот119 L
Сад за јајцаДа
Полица за шишињаДа
Оддел за свежи работиДа
Број на фиоки за зеленчук1
Внатрешно светло на фрижидер-
Без мраз (фрижидер)-
Автоматско одмрзнување (фрижидер)Да
Систем на повеќекратен проток на воздух (фрижидер)-
Напојување
Поврзано оптоварување80 W
Годишна потрошувачка на енергија148 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара)A++
AC влезен напон230 V
Струја10 A
Тежина и димензии
Ширина595 mm
Длабочина635 mm
Висина850 mm
Замрзнувач
Капацитет за замрзнување2 kg/24 часа
Положба на замрзнувачГорно поставен
Нето капацитет на замрзнувачот18 L
Бруто капацитет на замрзнувачот- L
Време на складирање при немање електрична енергија12 h
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички)4*
Без мраз (замрзнувач)-
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за AEG S71440TSX0 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати