Acer Iconia Tab A700 прирачник

Acer Iconia Tab A700
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 66 страници
Англиски
прирачникAcer Iconia Tab A700
1

User Guide

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Acer Iconia Tab A700 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Таблети и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Acer Iconia Tab A700 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Acer Iconia Tab A700, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Acer Iconia Tab A700 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Acer Iconia Tab A700 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Acer Iconia Tab A700.

Општо
Марка Acer
Модел Iconia Tab A700 | HT.H9ZEE.004
Производ Таблет
EAN 4712196125110
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесорот NVIDIA Tegra
Модел на процесорот Tegra 3
Процесор број на јадра 4
Кеш за процесорот 1 MB
Фреквенција на процесор 1.3 GHz
Меморија
Внатрешна меморија 1 GB
Тип внатрешна меморија DDR2-SDRAM
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија 32 GB
Медиум за складирање Флеш
Интегриран читач на картички Да
Дисплеј
Дијагонала на екран 10.1 "
ЛЕД-заднинско светло Да
Технологија со допир Повеќекратен допир
Тип екран на допир Капацитивен
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:10
Број на бои на екранот 16,78 милиони бои
Светлина на екранот 348 cd/m²
Резолуција на екран 1920 x 1200 пиксели
Камера
Вградена камера Да
Резолуција на главната камера (нумеричка) 1 MP
Автоматско фокусирање Да
Снимање видео Да
Брзина на снимање на видеото 30 fps
Втора камера Да
Резолуција на втората камера 5 MP
Максимална видео резолуција - пиксели
Аудио
Вградени звучници Да
Вграден микрофон Да
Други функции
Wi-Fi Да
Вмрежување
Wi-Fi стандарди 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth Да
Bluetooth верзија 2.1+EDR
Податочна мрежа Не е поддржано
Топ Wi-Fi стандард Wi-Fi 4 (802.11n)
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина 1
HDMI порти количина 1
Излез за слушалки Да
Влез за микрофон Да
Поврзување слушалки 3,5 мм
Влезен приклучок за еднонасочна струја Да
Перформанси
GPS Да
Жироскоп Да
Електронски компас Да
Лоцирање на положбата Да
Дизајн
Формат Slate
Боја на производот Црн
Софтвер
Инсталиран оперативен систем Android
Верзија на оперативен систем 4.0
Платформа Android
Батерија
Технологија на батеријата Литиум полимерска (LiPo)
Капацитет на батеријата 9800 mAh
Број на батериски ќелии 2
Трајност на батеријата (максимална) - h
Време за постојано видеорепродуцирање 10 h
Време за прегледување 7.8 h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја 18 W
AC адаптер влезниот напон 100 - 240 V
AC адаптер фреквенција 50/60 Hz
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја 12 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја 1.5 A
Тежина и димензии
Ширина 260 mm
Длабочина 175 mm
Висина 11 mm
Тежина 685 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Acer Iconia Tab A700 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати