Acer Aspire V5 прирачник

Acer Aspire V5
7 · 3
PDF прирачник
 · 3495 страници
Англиски
прирачникAcer Aspire V5

Aspire V5-571P

User’s Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за Acer Aspire V5 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 3 луѓе со просек од 7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Acer Aspire V5 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Acer , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Acer да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Acer
Aspire V5 | NX.M91EC.005
Лаптоп
4713147432264
Англиски
Упатство за користење (PDF), Водич за брз почеток (PDF)
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотСребрена
ФорматКутија со затворање
Процесор
Фреквенција на процесор1 GHz
Семејство на процесоротAMD A6
Модел на процесоротA6-1450
Фреквенција на засилување на процесорот1.4 GHz
Процесор број на јадра4
Нишки на процесорот4
Кеш за процесорот2 MB
Приклучок за процесоротSocket FT3
Тип кеш за процесоротL2
Чипови на матичната плоча-
Процесор производителотAMD
Меморија
Внатрешна меморија6 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3L-SDRAM
Мемориски отвори1x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија6 GB
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Број на SSDs инсталиран0
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиSD
Тип оптичка податочна единицаНе
Дисплеј
Дијагонала на екран11.6 "
Резолуција на екран1366 x 768 пиксели
Екран на допирДа
ЛЕД-заднинско светлоДа
Тип HDHD
Површина на екранот-
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Технологија со допирПовеќекратен допир
Други функции
3D компатибилностНе
LightScribeНе
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Графика
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 8250
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 8000
Аудио
Аудиосистем-
Вграден микрофонДа
Камера
Предна камераДа
Вмрежување
BluetoothДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаНе
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A1
VGA (D-Sub) порти количина0
HDMI порти количина0
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки0
Влез за микрофонНе
Излезна порта за S/PDIFНе
Комбинирана порта за слушалки/микрофонДа
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаНе
Windows копчињаДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8.1
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Процесор посебни карактеристики
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Smart Connect TechnologyНе
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel® Rapid Start TechnologyНе
Intel® Smart Response TechnologyНе
Intel Identity Protection TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Не
Intel Matrix Storage TechnologyНе
Intel HD Audio TechnologyНе
Intel Active Management TechnologyНе
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии3
Трајност на батеријата (максимална)3.5 h
Капацитет на батеријата2640 mAh
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја40 W
Безбедност
Отвор за кабелот со браваНе
Читач на отпечаток од прстНе
Тежина и димензии
Тежина1380 g
Ширина289 mm
Длабочина206 mm
Висина21.2 mm
Висина (напред)19.55 mm
Висина (назад)21.2 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Acer Aspire V5 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати